Blog

Bielenie zubov v Bratislave
01-10-2023
Bielenie zubov alebo “Bleaching” používame na zosvetlenie farebných nepravidelností a odtieňov zubov s cieľom zlepšiť ich vzhľad.

Endodoncia - ošetrenie koreňových kanálikov
30-9-2023
Endodoncia, často nazývaná ošetrenie koreňových kanálikov, je zákrok, ktorý sa vykonáva, keď máte bolesť zuba spôsobenú zápalom. Cieľom tejto procedúry je vyčistiť vnútorné časti zuba od zápalu a baktérií.

Dentálna Hygiena
06-9-2023
Dentálna Hygiena je kľúčovou zložkou udržiavania zdravia ústnej dutiny a prevencie rôznych ústnych ochorení. Dentálna Hygiena, teda proces čistenia a udržiavania ústnej hygieny, hrá kľúčovú úlohu pri predchádzaní zubnému kazu, parodontálnym ochoreniam a iným problémom s zubami a ďasnami.

Hovorí vám niekto o strachu zo zubára? Verte mu
24-4-2021
Strachom zo zubného ošetrenia trpí asi 10 až 15 percent populácie. „Aj keď si tento strach nevieme predstaviť, treba pacientovi veriť. Nikto by sa mu za to nemal vysmievať alebo to spochybňovať. Ak sa viem vcítiť do pocitu pacienta, získam si jeho dôveru. On vie, že je v dobrých rukách a ja viem, že potrebuje viac času na ošetrenie,“ hovorí zubný lekár Martin Plevák z Lindau Aesthetic.

Smile design - nenápadne nápadný úsmev
24-4-2021
V zubnom lekárstve existuje nový spôsob, ako plánovať vzhľad úsmevu. Táto technológia sa volá smile design (čítaj smajl dizajn), ktorý sa dá preložiť ako dizajn úsmevu. Aj úsmev vedia niektorí lekári pri rekonštrukcii zubov nadizajnovať tak, aby vyzeral zdravo, krásne, a najmä prirodzene. Je to trend životného štýlu, ktorý je vo svete rozšírený viac ako u nás.

Teleskopické protézy prinášajú komfort
24-4-2021
Viete, že existuje teleskopická snímateľná zubná náhrada? Hovorí sa jej aj teleskopický mostík alebo teleskopická protéza. Prinesie nepochybne vyšší štandard, ako zažili predchádzajúce generácie. Starých ľudí klasické protézy omínali. Prekrývali celé podnebie, niektorí ich preto nenosili stále, nasadzovali si ich iba pred jedlom.

Rozdiel medzi zubnou korunkou a fazetou
24-4-2021
Kto by nechcel mať úsmev ako Angelina Jolie alebo ktorákoľvek iná celebrita. Na trhu sú fazety (veneer) – revolučné zubné materiály. Vyrobili ich z ultratenkej keramiky, ktorej hovoria aj translucentná. Na ilustráciu, majú od 0,2 - 0,36 mm. Aký je rozdiel medzi fazetami a korunkami?

Baktérie sa usadia na zube hneď po hygiene
24-4-2021
V ústach dospelého človeka je asi 50 miliárd baktérií. Nás zaujímajú najmä tie, ktoré sú zodpovedné za zubný kaz a za parodontitídu. Ako sa dá s nimi vychádzať tak, aby nám neublížili? Kde sa v ústnej dutine najviac usadzujú?

Šetrná lampa na bielenie sa neprehrieva
24-4-2021
Lindau Aesthetic má profesionálnu lampu na bielenie zubov, takzvaný Bleaching. Je to novinka nemeckej kvality, ktorú  prezentovali na Svetovej výstave IDS. Zohľadňuje vyše dvadsaťročné skúsenosti v oblasti bielenia zubov.

Parodontitída brala zuby, dnes  ju liečia
24-4-2021
Trápi vás parodontitída, ľudovo paradentóza?  Pred rokmi hádam každý s týmto ochorením prišiel o zuby a nahradila mu ich vyberateľná nepohodlná protéza. Toto ochorenie najviac postihuje ľudí od 30 do 65 rokov. Dnes naň máme vedecky overený systém liečby. Platí, že čím je pokročilejšia, tým je horšia prognóza liečby. Na zubné ošetrenie treba preto prísť čo najskôr.

Napište nám Zavolejte nám