teleskopicka-proteza-uvodna

Teleskopické protézy prinášajú komfort

Viete, že existuje teleskopická snímateľná zubná náhrada? Hovorí sa jej aj teleskopický mostík alebo teleskopická protéza. Prinesie nepochybne vyšší štandard, ako zažili predchádzajúce generácie. Starých ľudí klasické protézy omínali. Prekrývali celé podnebie, niektorí ich preto nenosili stále, nasadzovali si ich iba pred jedlom.

Pre pacienta sú pohodlnejšie

„Na uchopenie teleskopickej náhrady sa použijú vlastné zuby, ktoré pacientovi ostali. Je jedno, či sú 3, 4 alebo 10.  Neuchytia sa háčikmi, ale korunkami. Na korunku sa nasadí protéza, ktorá je frézovaná pod jedným uhlom.  Preto sú zuby úhľadné a vyzerajú dobre. Tam, kde nie sú zuby, je protéza podložená na ďasne sedielkom,“ hovorí zubný lekár Martin Plevák z Lindau Aesthetic.

Ako dodáva, je to pre pacienta komfortné riešenie. Keď si prejde jazykom po zuboch, má hladký chrup, na ktorom mu nezavadzajú žiadne háčiky. Teleskopická protéza sa dá dať dolu a pohodlne vyčistiť

V Nemecku veľmi obľúbené

Zubný lekár Martin Plevák žil a pracoval ako lekár v Nemecku, kde sú teleskopické mostíky veľmi populárne. „Nemeckí pacienti mali o ne veľký záujem. Robili sme ich minimálne raz do týždňa,“ hovorí. Stoja od 2000 do 7000 €, čo závisí od počtu vlastných zachovaných zubov a použitých materiálov.

foto: adobestock