Blog

17-4-2021
Zlomil sa vám zub tak, že sa odhalil nerv alebo máte hlboký kaz, ktorý bolí? Čo najskôr treba ísť k zubnému lekárovi. Zub sa možno dá zachrániť a predísť extrakcii. Čo sa v poškodenom zube deje? Baktérie preniknú do zubnej drene. Vytvorí sa zápal, zub bolí a hnisá.

16-4-2021
Túžite po bielych zuboch, ktoré vyzerajú prirodzene? Presne také môžete mať aj vy. Na trhu je novinka z estetickej protetiky, keramické fazety. Tento moderný a ultraľahký materiál veľmi predbehol keramické korunky. Keď s nimi vyjdete zo zubnej ambulancie, máte naozaj úsmev hviezd.

23-3-2021
Martin Plevák vyštudoval zubné lekárstvo v Nemecku, kde aj pôsobil ako zubný lekár. Po vyše 12 rokoch v zahraničí sa vrátil do Bratislavy, aby prevzal ambulanciu svojho starého otca. Docent Ladislav Lindauer (1932-2011) bol v Bratislave známym zubným lekárom. Asi pred 50 rokmi začal pracovať, ako jeden z prvých na Slovensku, s keramickými korunkami. Nový úsmev vtedy s novou technológiou daroval mnohým pacientom. Martin Plevák je tiež, ako starý otec, germanista a cez nemčinu sa mu otvorili cesty k mnohým novinkám a trendom v oblasti zubnej technológie.

23-3-2021
Viete, že zdravie sa začína v ústnej dutine? Viete, že zdravie sa začína v ústnej dutine? Prečítajte si rozhovor na stránke mastichaterapia.sk. Masticha - živica zo stromu, ktorá rastie na gréckom ostrove Chios, má antibakteriálne účinky. Má titulok: “Ako sa treba starať o zuby, aby sa nekazili”

23-3-2021
Ak sa mladí ľudia starajú dobre o svoje zuby, môžu si ich zachovať zdravé do vysokého veku. K tomu treba dobrá hygiena doma i profesionálna hygiena v zubnej ambulancii. Zdravie zubov vieme podporiť aj vhodnou stravou a nápojmi. Poradí vám zubný lekár Martin Plevák z Lindau Aesthetic v Bratislave.