bielenie-zubov-specialnou-lampou-uvodna-1-

Šetrná lampa na bielenie sa neprehrieva

Lindau Aesthetic má profesionálnu lampu na bielenie zubov, takzvaný Bleaching. Je to novinka nemeckej kvality, ktorú  prezentovali na Svetovej výstave IDS. Zohľadňuje vyše dvadsaťročné skúsenosti v oblasti bielenia zubov.

Sklovina pod mikroskopom

„Kým technologicky staršie lampy sa prehrievali, čo niekedy spôsobovalo citlivosť zubov, nová technológia je šetrnejšia. Nová LED technológia automaticky dávkuje teplo podľa potreby, ale zachováva si pritom vysoký výkon,“ hovorí zubný lekár Martin Plevák. 

Lampa bieli pigmenty, usadené medzi kryštálmi zubnej skloviny. Čo sa deje pritom so sklovinou? Bezprostredne po každom bielení je na zube pod mikroskopom vidieť, že má zmenenú povrchovú štruktúru. Podobne, ako po konzumácii kyslého jedla. „Zub sa vráti do pôvodného stavu tak, že sa prirodzene do niekoľkých hodín mineralizuje.“ vysvetľuje Martin Plevák. 

Podstatou bielenia je, že sa lampou aktivuje bieliaci gél nanesený na zuboch. Jedna dávka trvá 15 minút a môže sa zopakovať, kým sa zuby nevybielia do žiadaného odtieňa.

Potom klient dostane vitamínový ochranný gél na regeneráciu. Konzumáciou kávy, čaju, červeného vína a rôznych farebných jedál zuby opäť naberajú pigmenty a po niekoľkých rokoch sa opäť sfarbia. Bielenie sa potom môže zopakovať. 

Iba vlastné zuby sa dajú bieliť

Bieliť sa dajú iba vlastné zuby. Na mŕtvom zube je možné zmeniť farbu pomocou špeciálneho gélu, ktorý sa aplikuje do zuba.Nedajú sa bieliť výplňové a keramické materiály. Ani zuby, ktorých sfarbenie nie je spôsobené pigmentmi.  Sú to zmeny vytvorené v dôsledku ochorenia alebo užívania antibiotík.

foto: adobestock