ako-sa-starat-o-zuby

Bielenie zubov v Bratislave

Bielenie zubov alebo “Bleaching” používame na zosvetlenie farebných nepravidelností a odtieňov zubov s cieľom zlepšiť ich vzhľad.

Existuje niekoľko spôsobov bielenia zubov, vrátane domáceho bielenia a profesionálneho bielenia vykonávaného zubným lekárom.
Tu je niekolko informácií o bielení zubov:

Domáce bielenie zubov

Pri domácom bielení si sami aplikujete bieliaci gél do individuálne vyrobených dláh, ktoré potom nosíte 6-8 hodín denne (cez noc) po dobu niekoľkých dní. Tieto bieliace sady zvyčajne obsahujú peroxid vodíka alebo peroxid karbamidu ako účinné zložky. Domáce bielenie zubov môžebyť menej nákladné ako profesionálne bielenie, ale výsledky môžu byť miernejšie.

Profesionálne/ambulantné bielenie zubov

Tento druh bielenia zubov sa vykonáva v zubnej ambulancii. Používame silnejšie bieliace činidlá, ktoré kombinujeme so špeciálnymi svetelnými zariadeniami na
zvýšenie účinku bielenia. Profesionálne bielenie zubov zvyčajne poskytuje rýchlejšie a viditeľnejšie výsledky.

Ako to funguje

Na bielenie zubov sa používajú účinné zložky peroxidu vodíka alebo peroxidu karbamidu. Tieto látky sa rozpadajú a uvoľňujú kyslík, ktorý preniká do zubov a rozkladá pigmenty, ktoré spôsobujú zafarbenie. Výsledkom je zosvetlenie zubov.

Možné vedľajšie účinky

Pri bielení zubov môže  dochádzať  k citlivosti zubov a podráždeniu ďasien. Tieto účinky sú zvyčajne dočasné a miznú po ukončení bielenia. Je dôležité dodržiavať pokyny lekára alebo pokyny na balení bieliacich sád, aby ste minimalizovali riziko vedľajších účinkov.

Udržiavanie výsledkov

Po bielení zubov je dôležité udržiavať správnu ústnu hygienu a vyhýbať sa faktorom, ktoré môžu spôsobiť opätovné zafarbenie zubov, ako je konzumácia “farebných” potravín a nápojov (káva, čaj, červené víno) alebo fajčenie. Pravidelná návšteva zubného lekára a pravidelné čistenie zubov môžu tiež pomôcť udržiavať výsledky bielenia.

Je dôležité si uvedomiť, že bielenie zubov nie je vhodné pre každého. Ak máte závažnejšie problémy so zubami, ako sú napríklad zubný kaz, zubný kameň, zápal ďasien alebo koreňové výplne, mali by ste sa poradiť so zubným lekárom, ktorý vám môže odporučiť najvhodnejší spôsob bielenia zubov alebo iný postup, ktorý vám pomôže dosiahnuť ideálny vzhľad zubov.

 

Napište nám Zavolejte nám